4G LTE internet,
bez poplatkov navyše

Odteraz si môžete v Tesco mobile vychutnať aj rýchly 4G LTE internet priamo vo vašom mobile či tablete.

Aké výhody prináša 4G LTE internet

Ikony

Čo potrebujem pre 4G LTE internet

4G LTE SIM kartu

Overte si, či vaša SIM karta podporuje 4G LTE internet.

Ak nie, vymeníme vám ju bezplatne v týchto predajniach.

4G LTE mobil alebo tablet

Uistite sa, že mobil či tablet, ktorý používate podporuje4G LTE internet (informáciu nájdete zvyčajne v technickýchparametroch každého telefónu alebo tabletu). V prípade potreby si vyberte z našej ponuky telefónov.

Pokrytie 4G LTE sieťou

Pozrite si aktuálnu dostupnosť 4G LTE siete na našej mape pokrytia.

Tesco mobile internet

Zapnite si internet a surfujte s Internetom na deň alebo si aktivujte mesačný balíček. Viac o ponuke tu.

Najčastejšie kladené otázky

Čo vlastne znamená skratka 4G alebo aj LTE?

LTE je skratka pre Long Term Evolution a predstavuje najnovšiu generáciu mobilnej siete. Technológia LTE sa často označuje aj ako sieť 4G ﴾štvrtá generácia mobilnej dátovej siete﴿. Je to veľký krok vpred vo využívaní mobilného internetového pripojenia s vysokou rýchlosťou. Dáta sa vám načítavajú bleskurýchlo a aj odozva je takmer okamžitá. Jednoducho povedané, je to momentálne najrýchlejší mobilný internet.

Ako zistím, či môj telefón alebo tablet podporuje 4G LTE Internet?

Pripojenie 4G LTE využíva na prenos informácií frekvenciu 800 MHz, ktorú musí váš smartfón alebo tablet podporovať. Informáciu o podpore LTE (prípadne 4G) siete nájdete zvyčajne v technických parametroch každého telefónu alebo tabletu.

Čo mám urobiť, keď moja SIM karta nie je vhodná pre 4G LTE?

Stačí navštíviť ktorúkoľvek predajňu a naši predajcovia v stánku Tesco mobile alebo v Centre služieb zákazníkom vám kartu bezplatne vymenia.

Ako zistím, či mám správne nastavenú sieť pre pripojenie k 4G LTE Internetu?

Pokiaľ už v súčasnosti aktívne používate mobilné internetové pripojenie, máte APN (Access Point Network) nastavené správne na o2internet. V prípade, že sa vám pripojiť do dátovej siete nedarí, skontrolujte a nastavte si APN podľa postupu uvedeného tu alebo kontaktujte Zákaznícku linku 969.

Ako sa pripojím do 4G LTE siete?

Pre prístup do 4G LTE siete je potrebné mať smartfón alebo tablet, ktorý podporuje 4G LTE, SIM kartu podporujúcu 4G (skontrolovať tu), byť v pokrytí 4G LTE siete a mať správne nastavené APN – o2internet. Prístup do 4G LTE siete je automatický pre všetkých zákazníkov bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov.

Aký internet v mobile môžem využiť pre surfovanie v 4G LTE sieti?

Súčasná ponuka internetu zostáva rovnaká bez zmeny cien alebo objemov, či už ide o surfovanie bez mesačného balíčka so službou Internet na deň alebo s balíčkom Internet 500 MB. Viac o ponuke tu.

Súčasná ponuka internetu zostáva rovnaká bez zmeny cien alebo objemov, či už ide o surfovanie bez mesačného balíčka so službou Internet na deň alebo s mesačnými balíčkami. Viac o ponuke tu.

Akou rýchlosťou budem surfovať?

Teoretická rýchlosť pre prijímanie dát je až 73 Mbps a pre odosielanie dát 25 Mbps. Tieto hodnoty sú priamo závislé na vyťažení siete a teda môžu byť nižšie. Zákazníci Tesco mobile si aj napriek tomu môžu vychutnávať surfovanie na internete reálnou rýchlosťou okolo 25 Mbps pre odosielanie a 15 Mbps pre prijímanie.

Keď nechcem využívať 4G LTE, môžem si ho deaktivovať?

Áno, 4G LTE si môžete deaktivovať dvoma spôsobmi. Buď si vo vašom smartfóne, v časti „Nastavenia", upravíte nastavenie prístupu do siete 4G LTE alebo o deaktiváciu požiadate prostredníctvom Zákazníckej linky 969.

Zákaznícka linka 969
(0949 949 969)